Sport Fest 2018

INSTITUT OF COMPUTER TECHNOLOGY

SPORTS FEST 2018

Our college had organized the SPORTS FEST 2018 during 19.01.2018- 20.01.2018.

Plz kindly refer the the winners list.We thank and congratulate all the winners and runners up for showing  their sportive talent. 

 

19-20 January, 2018

                                                                                                                                         Winners List

 

TABLE TENNIS (Boys)

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

 

 

 

 

 

1

Dagli Yash

6th

BDA

Winner

2

Majmudar Gauram

2nd

CBA

Runner up

 

 

 

 

 

TABLE TENNIS (Girls)

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

 

 

 

 

 

1

Saumya Choksi

6th

BDA

Winner

2

Patel Ayushi

4th

CBA

Runner up

 

 

 

 

 

Carrom

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

 

 

 

 

 

1

Parmar Brijesh

6th

MA

Winner

 

Sharma Anirban

6th

MA

 

2

Patel Mit

6th

BDA

Runner up

 

Pandya Abhishek

6th

MA

 

 

 

 

 

 

 

Chess

 

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

 

 

 

 

 

1

Abhisehek Tiwari

2nd

CBA

Winner

2

Brijesh Parmar

6th

MA

Runner up


 

 

Football

 

 

 

 

 

 

 

 

Team C

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

1

Patel Yash

6th

BDA

 

2

Shah Sahil

6th

BDA

Winners

3

Patel Pathik

6th

CBA

4

Kansara Mony

6th

CBA

 

5

Shah Kalpit

6th

CBA

 

6

Trivedi Krishna

6th

CBA

 

 

Team B

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

1

Kapadia Devansh

4th

CBA

 

2

Patel Harsh

4th

BDA

Runner Up

3

Sapre Varun

4th

BDA

4

Thakkar Nikunj

4th

BDA

 

5

Vora Dhairya

4th

BDA

 

6

Patel Om

4th

BDA

 


 

KABBADI

 

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

1

Patel Dhaval

4th

MA

 

2

Gandhi Rushabh

4th

MA

Winners

3

Shah Niraj

4th

MA

4

Shah Monil

4th

BDA

 

5

Merchant Preet

4th

BDA

 

6

Patel Om

4th

BDA

 

7

Gandhi Dhwanil

4th

CBA

 

 

Team

 

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

1

Parmar Brijesh

6th

MA

 

2

Patel Yash

6th

BDA

Runner Up

3

Patel Krunal

6th

CBA

4

Jain Rohan

6th

CBA

 

5

Patel Pathik

6th

CBA

 

6

Trivedi Krishna

6th

CBA

 

7

Trivedi Dev

4th

BDA

 


 

 

CRICKET

 

 

 

 

 

 

 

 

Team D

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

1

Kapadia Devansh

4

CBA

 

2

Abhi Patel

4

CBA

Winners

3

Rutvik Patel

4

CBA

4

Gandhi Dhwanil

4

CBA

 

5

Patel Sarthak

4

CBA

 

6

Zeel Panchal

4

CBA

 

7

Bhavya Varmora

2

CBA

 

8

Hemal Patel

4

CBA

 

9

Dhaval Patel

4

MA

 

10

Nirav Savaliya

4

MA

 

11

Rahul Goswami

2

CBA

 

 

Team A

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

1

Maulish shah

6th

BDA

 

2

RAHUL SINGH

6th

BDA

 

 

INDA

 

 

 

3

Yash patel

6th

BDA

 

4

Abhinn Trivedi

6th

BDA

Runner Up

5

Arjun Jain

6th

BDA

6

Mit patel

6th

BDA

 

7

Anirban sharma

6th

MA

 

8

Abhishek Pandya

6th

MA

 

9

Rushabh Gandhi

4th

MA

 

10

Ujjaval Patel

4th

MA

 

11

Niraj Shah

4th

MA

 


 

VolleyBall

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Team

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

 

1

Kush Patel

2nd

BDA

 

 

2

Dhruv Patel

2nd

BDA

 

 

3

Harsh Sevani

2nd

MA

Winners

 

4

Charneshwar singh

2nd

BDA

 

 

 

5

Yashkumar

2nd

CBA

 

 

6

Nishit Desai

2nd

CBA

 

 

 

Team

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

No

Name

Semester

Specialization

 

 

1

Gandhi Dhwanil

4th

CBA

 

 

2

Patel Rutvik

4th

CBA

 

 

3

Patel Sarathak

4th

CBA

Runner Up

 

4

hemal patel

4th

CBA

 

 

 

5

Niraj Shah

4th

MA

 

 

6

DHAVAL PATEL

4th

MA

 

 


 

100 Meter Race (Boys)

 

 

 

 

 

 

 

Position

Name

Semester

Specialization

 

 

 

 

 

Semester

1

Pandya Abhishek

15012111010

MA

Sem 6

2

Shah Kalpit

15012101050

CBA

Sem 6

3

Sharma Anirban

15012111001

MA

Sem 6

 

 

 

 

100 Meter Race (Girls)

 

 

 

 

 

 

 

Position

Name

Semester

Specialization

 

 

 

 

 

Semester

1

Patel Ayushi

16012101020

CBA

Sem 4

2

Jain Riya

15012121006

BDA

Sem 4

3

Choksi Saumya

15012121001

BDA

Sem 4

 

 

Photo Gallery: 
Date: 
Friday, January 19, 2018 - 07:00